photo-boards-KZNTEn2r6tw-unsplash

efe-kurnaz-RnCPiXixooY-unsplash

zajęcia ceramika

Co będzie potrzebne na zajęcia?

 
Podstawowe narzędzia są w pracowni. Potrzebne Ci będą: folia do zawinięcia własnej pracy, rękawiczki jednorazowe (niezbędne podczas szkliwienia). Polecamy założenie zeszytu, szkicownika, własnej bazy pomysłów, faktur i kolorów, która będzie pomocna w Twojej pracy.
W pracowni kupisz glinę (5kg za 20zł). W cenie zawarty jest jeden wypał na biskwit i jeden ze szkliwem. Szkliwa i angoby gładkie będą do Twojej dyspozycji (białe, czarne, kobaltowe, zielone, żółte, czerwone), szkliwa ozdobne uczestnicy kupują sobie sami.
 
Czego się nauczysz na zajęciach?
 
Na pierwszym roku (grupa początkująca) dowiesz się wszystkiego o materiale w którym tworzysz. Czyli czym jest glina, jakie ma właściwości, jak budować prace i jak unikać błędów przy suszeniu i wypalaniu. Jak zadbać o pracę, kolor, zanim włożymy ją do pieca. Dowiesz się jak załadować piec, co to jest krzywa wypału, co to jest biskwit i jak można go ozdobić. Poznasz różne techniki zdobienia angobami, sqrafitto, wcierki, monotypii i szkliwienia.  Możesz dołączyć do nas w każdym momencie, jednak nauka jest procesem, warto, byś poświęcił jej przynajmniej trzy lata. Praca z gliną to praca nad własną kreatywnością, stawiamy na dobry kontakt i atmosferę, uczymy się od mistrzów i wspólnie rozwijamy pomysły. Pracujemy wspólnie od projektu po szkice wstępne, aż powstaną prace, które zachwycą Twoich najbliższych!
 
Corocznie wyjeżdżamy na plenery, na których uczymy się technik Raku, budowy pieców plenerowych i innych alternatywnych sposobów wypalania Twoich dzieł.
 
Drugi i kolejny rok to doskonalenie umiejętności, pogłębianie wiedzy, realizacja własnych pomysłów. Pod okiem naszej Mistrzyni Ceramiki realizujemy nowe formy, poszukujemy i eksperymentujemy. Ceramika daje ogromne możliwości, wspaniale łączy się z innymi materiałami. Nauczysz się budować formy gipsowe, które będą służyć do zajęć kolejnym pokoleniom ceramików 😀.
Możliwe, że po jakimś czasie odnajdziesz w sobie pasję do rzeźby - polecimy Ci wówczas nasze Mistrzowskie zajęcia!
nicolas-ladino-silva-y88uVd4tcNo-unsplash
znak

But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born

  • Daily 10 am - 5 pm
  • Monday & Holidays Closed
demo-attachment-229-19455

Co będzie potrzebne na zajęcia? Podstawowe narzędzia są w pracowni. Potrzebne Ci będą: folia do zawinięcia własnej pracy, rękawiczki jednorazowe (niezbędne podczas szkliwienia). Polecamy założenie zeszytu, szkicownika, własnej bazy pomysłów, faktur i kolorów, która będzie pomocna w Twojej pracy. W pracowni kupisz glinę (5kg za 20zł). W cenie zawarty jest jeden wypał na biskwit i jeden ze szkliwem. Szkliwa i angoby gładkie będą do Twojej dyspozycji (białe, czarne, kobaltowe, zielone, żółte, czerwone), szkliwa ozdobne uczestnicy kupują sobie sami. Czego się nauczysz na zajęciach? Na pierwszym roku (grupa początkująca) dowiesz się wszystkiego o materiale w którym tworzysz. Czyli czym jest glina, jakie ma właściwości, jak budować prace i jak unikać błędów przy suszeniu i wypalaniu. Jak zadbać o pracę, kolor, zanim włożymy ją do pieca. Dowiesz się jak załadować piec, co to jest krzywa wypału, co to jest biskwit i jak można go ozdobić. Poznasz różne techniki zdobienia angobami, sqrafitto, wcierki, monotypii i szkliwienia. Możesz dołączyć do nas w każdym momencie, jednak nauka jest procesem, warto, byś poświęcił jej przynajmniej trzy lata. Praca z gliną to praca nad własną kreatywnością, stawiamy na dobry kontakt i atmosferę, uczymy się od mistrzów i wspólnie rozwijamy pomysły. Pracujemy wspólnie od projektu po szkice wstępne, aż powstaną prace, które zachwycą Twoich najbliższych! Corocznie wyjeżdżamy na plenery, na których uczymy się technik Raku, budowy pieców plenerowych i innych alternatywnych sposobów wypalania Twoich dzieł. Drugi i kolejny rok to doskonalenie umiejętności, pogłębianie wiedzy, realizacja własnych pomysłów. Pod okiem naszej Mistrzyni Ceramiki realizujemy nowe formy, poszukujemy i eksperymentujemy. Ceramika daje ogromne możliwości, wspaniale łączy się z innymi materiałami. Nauczysz się budować formy gipsowe, które będą służyć do zajęć kolejnym pokoleniom ceramików 😀. Możliwe, że po jakimś czasie odnajdziesz w sobie pasję do rzeźby - polecimy Ci wówczas nasze Mistrzowskie zajęcia!

But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete account of the system, and expound the actual teachings of the great explorer of the truth, the master-builder of human happiness. No one rejects, dislikes, or avoids pleasure itself, because it is pleasure, but because those who do not know how to pursue pleasure rationally encounter consequences that are.

Rysunek i Malarstwo

Rysunek
 

Na pierwsze zajęcia potrzebne Ci będą: ołówki grupy B (miękkie) ołówki grupy H (twarde), gumka chlebowa, żabki lub taśma papierowa do przypięcia papieru, ostrzałka ze zbiorniczkiem. Z czasem potrzebne będą tusz, węgiel, sepia, wałek, cienkopisy, kredki artystyczne. 

Papier biały brystol i sztalugi do pracy zapewniamy my.
 
Czego się nauczysz? 
 
Do każdego podchodzimy indywidualnie, stawiamy na dobry kontakt i atmosferę zajęć. Najważniejsza jest obserwacja. Na zajęciach przeprowadzamy ćwiczenia z obserwacji oko - ręka z zagadnieniami: kompozycji, kontrastu, akcentu, waloru, perspektywy. Tworzymy dzieło przez szkice, nowe narzędzia i różnorodne formaty. Budujemy pracę od ogółu do szczegółu, dbamy najpierw odpowiednie proporcje, na końcu światłocień. Podczas pracy ćwiczysz swoje skupienie, jak pokazać swoje emocje, dynamikę, atmosferę. Łączymy techniki, pokażemy Ci jak działać, by Twoja kreatywność rosła. Pracujemy w oparciu o kompozycje zwane "martwymi naturami" oraz  z modelem.
Naszym najważniejszym hasłem jest "Linia krzywa jest piękna", więc pamiętaj, że każdy artysta powinien podążać własną drogą, na płótnie, papierze możesz wszystko - papier to najlepsze pole, by ryzykować.
 
Możesz dołączyć do grupy w dowolny, momencie.
 
Malarstwo:
 
Potrzebne Ci będą: 
 
Pędzle miękkie okrągłe i płaskie do akryli, różnych rozmiarów, paleta malarska, szmatka do wycierania pędzli. Na początku wystarczą akrylowe, dobrze jest też zaopatrzyć się w dobrej jakości akwarele - kupisz je w sklepie dla plastyków. Mogą wydawać się drogie, ale wystarczą na bardzo długo, a jakość pigmentów sprawi, że Twoje prace będą niepowtarzalne.
 
Czego się nauczysz?
 
Na zajęciach naszą misją jest malarstwo. Uczymy się wszystkich technik, od akwareli, lawowania tuszem, akryl, tempery jajecznej, a nawet farby olejne. Uczymy wrażliwości na kolor, budujemy swoje mapy nastrojów. Sztuka to forma komunikacji pozawerbalnej, więc tematy dobieramy do potrzeb grupy, pracujemy z modelem jak i na "martwych naturach", uczymy kompozycji i perspektywy. Każdy prowadzony jest indywidualnie przez wykładowcę - uczestnik ma prawo rozwijać się we własnym tempie. Praca w grupie to także ogromne wsparcie dla początkującego artysty - nic nie pomaga lepiej, jak bratnie dusze, śmiech i wspólne rozmowy. Stawiamy na dobrą atmosferę zajęć, wyjeżdżamy na wspólne przygody - na wystawy, plenery w kraju i za granicą.
demo-attachment-233-young-beautiful-vietnamese-woman-9W5XYKS
demo-attachment-242-3542

Brianna Rush

But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete account of the system, and expound the actual teachings of the great explorer of the truth, the master-builder of human happiness. No one rejects, dislikes, or avoids pleasure itself, because it is pleasure, but because those who do not know how to pursue pleasure rationally encounter consequences.

Upcoming Event

  • 26march

walking with

But I must explain to you how all this.
  • 15march

Exotic Piants

But I must explain to you how all this.
  • 11march

Exotic Piants

But I must explain to you how all this.
  • 35march

Exotic Piants

But I must explain to you how all this.